Dobro Dosli Irmin.com
      Registruj Se Home  |  Topici  |  Downloads  |  Vaš Account  |  Forum  |  Radio Stanice  |  Pošalji Tekst  |  Objavljeno  
Irmin.com: Forums

Irmin.Com :: Pogledajte teme - Rak dojke
 Cesta pitanja (FAQ)Cesta pitanja (FAQ)   PretragaPretraga   Korisnicke grupeKorisnicke grupe   ProfilProfil   Vase privatne porukeVase privatne poruke   PrijavaPrijava 

Rak dojke
Idi na stranicu 1, 2, 3  Dalje

Napišite i unesite novu temu   Odgovorite na poruku    Irmin.Com forum -> Medicina/Zdravlje
Pogledajte prethodnu temu :: Pogledajte sljedeću temu  
Autor Poruka
suncokret
Pendrek Efendija

Pridružio se: Mar 16, 2004
Poruka: 10902

PorukaUneseno: su mar 04, 2006 1:59 pm    Naslov: Rak dojke Odgovor sa citatom

Zvuci jezivo i neke od nas radije i ne misle na to.
Nazalost sve vise i vise zena dobiva rak dojke.

Mene interesuje da li vi to kontrolisete ili odete kod doktora pa on/ona to sve pregleda ili uopste nista ne pregledate??
Meraklija
.

Pridružio se: Sep 11, 2004
Poruka: 13980
Mjesto: U dolini kestenova...

PorukaUneseno: su mar 04, 2006 2:41 pm    Naslov: Odgovor sa citatom

Zalosno jest suncokret al nazalost cinjanica koja opterecuje misli svake zene u danasnjici.

Nebi da pametujem mnogo, al sto se mene licno tice ja to redovno kontrolisem, jos nisam bila kod doktora jer nije preporucljivo vrsiti mamografiju dojke dok zena bar nepredje 40 godina.
Na vrh
Pogledajte profil korisnika Pošaljite privatnu poruku
suncokret
Pendrek Efendija

PorukaUneseno: su mar 04, 2006 2:44 pm    Naslov: Odgovor sa citatom

draga zezo mislila sam na rucni pregled.

Ako ne pregledas onda odes kod doktora i on/ona to uradi Wink
Meraklija
.

PorukaUneseno: su mar 04, 2006 2:56 pm    Naslov: Odgovor sa citatom

Neznam koliko sam ja tebe tacno skontala, ipak svaka zena treba sebe da pregleda naravno rucno, ako se nerazumijemo onda sorry Embarassed
Na vrh
suncokret
Pendrek Efendija

PorukaUneseno: su mar 04, 2006 5:02 pm    Naslov: Odgovor sa citatom

Pa mislila sam i ja na to rucno pregledanje Very Happy Wink
Ovisnik

Pridružio se: Apr 16, 2005
Poruka: 9648
Mjesto: ...prolaznost..

PorukaUneseno: su mar 04, 2006 5:09 pm    Naslov: Odgovor sa citatom

Prosle godine moja kolegica je nesto sasvim slucajno napipkala prilikom kupanja..Ispostavilo se da je rak, ali sreca na vrijeme otkriven..Sada se osjeca dobro, mada nije iskljuceno da se ponovi.

V. Hugo
Na vrh
zezeterka
Meraklija
.

PorukaUneseno: su mar 04, 2006 5:10 pm    Naslov: Odgovor sa citatom

suncokret ::
Pa mislila sam i ja na to rucno pregledanje Very Happy Wink

Okey dobro je da se razumijemo Wink
Na vrh
misteriozna
Bravo ! Ja !

Pridružio se: Feb 28, 2006
Poruka: 1066

PorukaUneseno: su mar 04, 2006 5:15 pm    Naslov: Odgovor sa citatom

Ja izvrsim ljekarsi pregled jednom godisnje zato sto sam sklona raku dojke jer mi je sa oceve strane svaka zenska osoba dobila rak dojke prije 30-te godine. Naravno moze se to i rucno pregledati, ljekari preporucuju svakih 6 mjeseci jer ako ima nesto bolje je da se ranije otkrije.
Na vrh
kiseli_kupus
Bravo ! Ja !

Pridružio se: May 22, 2005
Poruka: 1177
Mjesto: SFRNjemacka

PorukaUneseno: su mar 04, 2006 5:19 pm    Naslov: Odgovor sa citatom

misteriozna ::
Ja izvrsim ljekarsi pregled jednom godisnje zato sto sam sklona raku dojke jer mi je sa oceve strane svaka zenska osoba dobila rak dojke prije 30-te godine. Naravno moze se to i rucno pregledati, ljekari preporucuju svakih 6 mjeseci jer ako ima nesto bolje je da se ranije otkrije.

neka te dragi svakodnevno pregledava Wink
Na vrh
Pogledajte profil korisnika Pošaljite privatnu poruku Pošaljite email
Abo_Talha-Al-Ansary
Expert

Pridružio se: Jul 01, 2005
Poruka: 202
Mjesto: Battlefield

PorukaUneseno: su mar 04, 2006 7:22 pm    Naslov: Odgovor sa citatom

Eselam ALejkum vr vb

evo radi se o temi o kojoj su zene dosta needucirane a trebale bi biti sto se tice samog TUMORA a pogotvo RAKA DOJKE jer dnas je to veoma zastupljeno kod svih dobi od 15 pa nadanlje iako zene starije dobi sapdaju u rizicniju skupinu za rak dojke.

Prije svega sto su tumori?

Tumori ili neočlazme (novotvorevine) nastaju prekomjernim, nesvrsishodim bujanjem vlastitih stanica organizma. Zbog tog bujanja stvaraju se čvorovi ili izralsnine različite veličine. tumor se može razviti na svakom mjestu u organizmu i na svakom organu. Teško je točno reći zbog čega nastaje tumor. Postoje različita tumačenja o vanjskium i unutrašnjim uzrocima nastajanja tumora. Samtra se da stanoviti, dugotrajni kemijski, fizikalni ili kronični upalni podražaji mogu prouzročiti pojavu tumora na mjestu djelovanja tih podražaja. Poznatro je tako da dimnjačari mgu dobiti rak kože skrotuma zbog dugotrajnog podražaja kože čađu.
Isto tako i katran može izazvati rak kože. Kronična upala žučnog mjehura s kamencem može biti podloga za stvaranje raka žučnog mjehura. uočeno je da rak donje usne nastaje češće u pušača lule. U novije doba sve se iše gvori i piše o tome da pušači cigareta obolijevaju češće od raka pluća nego nepušači. Čini se da postoji obiteljska sklonost obolijevanju od tumora. Najvjerovtanije je riječ o više različitih vanjskih i unutranjih čimbeniuka koji zajednički uzrokuju nesvrsishondo prekomjerno bujanje stanica i pojavu tumora.
Tumori se dijele na doborćudne ili benigne i zloćudne ili maligne.
Benigni tumori imaju slijedeća svojstva: polagani rast, oštru ograničenost od okoline, pomićnost, ne stvaraju metastaze. slabo naginju recidivirnaju, ne uzrokuju khaeksiju i ne ugrožavaju sbvoga nositelja.
Maligni tumori rastu brzo, nisu oštro ograničeni i prelaze na okolne organe, slabije su pomični, mestastaziraju, skloni su recidiviranju, lčesto uzrokuju kaheksije i svojim neograničenim rastom uništavaju bolesnikov život.
Tumorski recidiv jest ponovna pojava tumora na mjestu s kojeg je tumor prije, operacijski postupkom ili iradijacijom, odstranjen. Širenje malignog tumora na udaljena mjesta sa stvaranjem tumora mladica naziva se metastaziranjem. Maligna laiteracija jest promjena beningne izrasline ili nekog drugog procesa (npr. želučanog čira) u zloćudni tumor:
Najponznatiji benigni tumori su:
1. lipom (lipoma), građen je od masnog tkiva
2. honodrom (chonodroma) sastoji se od hrskavičnog tkiva
3. osteom (osteoma) tumor je koštanog tkiva
4. limfangiom (lymphagioma) tumor je građen od limfnih žila
5. miom (myoma) tumor je mošićnog tkiva
6. fibrom (fibroma) građen je od vezivnog tkiva

Od malignih tumora su najčešći larcinomi, sarkomi i melanomi. Karcinom )rak) pojavljuje se češće u starijih osoba, a sarkom u svim dobnim skupinama. Melagnom je maligni tumlr građen od pigmentnih stanica.

Nadalje ako ste in sha Allah zainteresirani baziarcu se in sha Allah na rak dojke dijagnostiku pa in sha Allah i liječenje

Eselam Alejkum vr vb

Malcolm X
Na vrh
Pogledajte profil korisnika Pošaljite privatnu poruku Yahoo Messenger MSN Messenger
maya_p
Pricalica

Pridružio se: Feb 05, 2004
Poruka: 2894
Mjesto: U sumi jorgovana

PorukaUneseno: ne mar 05, 2006 8:10 am    Naslov: Re: Rak dojke Odgovor sa citatom

suncokret ::
Zvuci jezivo i neke od nas radije i ne misle na to.
Nazalost sve vise i vise zena dobiva rak dojke.

Mene interesuje da li vi to kontrolisete ili odete kod doktora pa on/ona to sve pregleda ili uopste nista ne pregledate??

Kao sto i sama kazes sve vise i vise zena boluje od te uzasne bolesti...koliko god da se trudila da ne mislim na to u podsvijesti mi je da moram stalno da se kontrolisem radi prevencije...u mojoj porodici je vecina bila sklona toj bolesti tako da se jednostavno stalno moram kontrolisati i razmisljati o tome ali ipak ne pretjerivati...
jeca suma.
Na vrh
Pogledajte profil korisnika Pošaljite privatnu poruku Yahoo Messenger
uspomena
Profesionalac

Pridružio se: Jan 07, 2004
Poruka: 317

PorukaUneseno: ne mar 05, 2006 8:20 am    Naslov: Odgovor sa citatom

Ja cu za 4 dana na pregled kod doktora, pravo me je strah jer me malo boli "desna" Embarassed
Javicu vam kakav je rezultat Wink
Na vrh
Raisa
Pricalica²

Pridružio se: Mar 18, 2005
Poruka: 4846
Mjesto: Bespuce

PorukaUneseno: ne mar 05, 2006 1:29 pm    Naslov: Odgovor sa citatom

Mojoj prijateljici je prije par godina odsjecena dojka jer je navodno imala rak.Operisana je ovdje u Holandiji ali sto je najzalosnije da se sve to ''odigralo'' pod nekim sumnjivim okolnostima .

Prije nego sto je bila operisana izvrsene su bile pretrage i dat uzorak na analizu i tek poslije operacije stigli su nalazi koji su navodili da uopste nij bio rak Confused

Sad mozete da zamislite tugu moje prijateljice Sad Arrow dojka osjecena ali je zauvijek ostalo nejasno Exclamation Question
Raisa
Pricalica²

Pridružio se: Mar 18, 2005
Poruka: 4846
Mjesto: Bespuce

PorukaUneseno: ne mar 05, 2006 1:30 pm    Naslov: Odgovor sa citatom

uspomena ::
Ja cu za 4 dana na pregled kod doktora, pravo me je strah jer me malo boli "desna" Embarassed
Javicu vam kakav je rezultat Wink

Nek ti je sa srecom Uspomeno thumb
Bosnian22
Ovisnik

Pridružio se: May 13, 2002
Poruka: 8804
Mjesto: Pittsburgh, PA

PorukaUneseno: ne mar 05, 2006 4:53 pm    Naslov: Odgovor sa citatom

Raisa ::
Mojoj prijateljici je prije par godina odsjecena dojka jer je navodno imala rak.Operisana je ovdje u Holandiji ali sto je najzalosnije da se sve to ''odigralo'' pod nekim sumnjivim okolnostima .

Prije nego sto je bila operisana izvrsene su bile pretrage i dat uzorak na analizu i tek poslije operacije stigli su nalazi koji su navodili da uopste nij bio rak Confused

Sad mozete da zamislite tugu moje prijateljice Sad Arrow dojka osjecena ali je zauvijek ostalo nejasno Exclamation Question

U Americi svake godine umre oko 100.000 ljudi zbog gresaka koje doktori naprave. To ti je jedan srednje velicine gradic u Bosni. Malo zastrasujuce kad covjek pomisli koliki je to broj ljudi. Desi se isto tako da pacijent ode na operaciju povodom jednog razloga a oni izvade neki drugi organ koji nema nikakve veze sa operacijom. A tek da ne govorim o kasnim dijagnozama zbog para. Sve je danas biznis. Gledajuci iz drugog ugla, ipak svake godine spase na milione zivota u Americi tako da covjek vise ne zna sta da kaze, mada bi trebali raditi svim silama da broj umrlih zbog njihovih gresaka smanje.
Na vrh
Pogledajte profil korisnika Pošaljite privatnu poruku Pošaljite email Posjetite autorovu web stranicu AIM-adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
Prikažite poruke od zadnjih:   
Napišite i unesite novu temu   Odgovorite na poruku    Irmin.Com forum -> Medicina/Zdravlje Sati su u GMT - 4 sata
Idi na stranicu 1, 2, 3  Dalje
Strana 1 od 3

Skoci na:  
Ne možete dodavati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete mijenjati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete brisati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

:: Home :: Downloads :: Pošalji Text :: Vaš Account :: RadioStanice :: Forums :: Objavljeno ::

Web site powered by PHP-NukeApache Web ServerPHP Scripting Language
PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner.
The comments, poems, stories and other texts are property of their posters.
All the rest © 2000 - 2011 http://www.irmin.com sPaMME@irmin.COM

Page Generation: 0.184 Seconds